Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.colabr.io
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.colabr.io
Ph: +1.831.306.6725

Genel Prensipler

Selamlama

Kardeşler öncelikle hepiniz Antalya’ya hoş geldiniz!

Sizler için hem akademik anlamda doyurucu hem de sosyal etkinliklerle zenginleştirilmiş tazeleyici bir program hazırladık. Böylece her Tanrı Sözünde ve ruhsal yaşamınızda büyüme, hemde kardeşlerle paydaşlıkla tazelenmenizi hedefliyoruz. Bizler, Akademi’nin sadece teolojik eğitimden ibaret olmadığının farkındayız. Birçoğumuz farklı şehirlerde aktif olarak hizmet ediyoruz ve karşılaştığımız zorluklar, sorunlar ve acılar birbirimize oldukça benzer. Bu ortak deneyimler, Akademi süresince birbirimizi yüreklendirme, teşvik etme ve dua etme imkanı sunuyor.

Bu sebeple, Akademi’de geçirdiğimiz zamanı birbirimize destek olmaya, birlikte büyümeye ve ruhsal dayanışma içinde olmaya adayalım. Gün içinde kişisel zamanlarınızda birbirimizle vakit geçirme fırsatlarını değerlendirelim. Bu birliktelikler, hepimizin birbirimizden öğrenmesine ve güçlenmesine olanak tanıyacaktır. Birbirimizle kuracağımız ilişkiler, Akademi deneyimimizi çok daha zengin ve anlamlı hale getirecektir. Birbirimizi dinleyerek, destekleyerek ve teşvik ederek, bu özel sürecin her birimiz için daha da bereketli olmasını sağlayabiliriz.

Aşağıda hafta boyunca hayatımızı kolaylaştıracak bazı prensipleri paylaştık. Lütfen göz atmayı unutmayın.

Rab’bin esenliği üzerinizde olsun.

Kerem Koç
Via Christus Akademi Başkanı

Genel Prensipler

Hizmet Yardımı:

Akademi olarak, binamızın temizliğinde ve düzeninde birlikte sorumluluk alıyoruz. Öğrenciler için hazırlanan temizlik tablosuna göz atarak kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği hazırlıkları ve banyo temizliği gibi işlerde yardımcı olmanızı rica ediyoruz. Bu küçük katkılar, Akademi’nin daha iyi bir yaşam alanı paylaşmasına yardımcı olacaktır.

Odalarınız ve Banyo Kullanımı:

Yataklar ve Havlular
Odanızda yatağınızın altında beyaz bez bir kutu bulacaksınız, içinde temiz havlularınız var. Eşyalarınızı da bu kutularda saklayabilirsiniz. Lütfen kişisel havlularınızı odanızda veya bahçedeki askılıkta düzenli bir şekilde asın, ortalıkta bırakmayın.

Banyo Kullanımı
Banyoyu kullanımdan sonra ıslak ve kirli bırakmamaya özen gösterin. Islak zeminler hem tehlikeli olabilir hem de sonraki kullanıcılar için rahatsızlık yaratır.

Elektrikli Şofben Kullanımı

  1. İlk olarak suyu açın.
  2. Elektrik anahtarını istediğiniz sıcaklığa, örneğin 2’ye getirin.
  3. Duşunuzu alın.
  4. Duştan sonra elektrik anahtarını 0’a çevirin.
  5. Son adımda suyu kapatın.
  6. Not: Elektrik anahtarını çevirirken suyun açık olmasına dikkat edin.

Oda Havalandırması
Taze hava alması için odanızın bir penceresini gün boyunca açık bırakabilirsiniz.

Halılar ve Alerjiler
Halılarımız zaman zaman tüylenme yapabiliyor. Bu durum sizde herhangi bir rahatsızlık veya alerjik tepkiye sebep olursa lütfen bize bildirin.

Mutfak Kullanımı:

Akademi süresince, ihtiyacınız olduğunda günün her saati ana mutfaktaki yiyecek ve içecek olanaklarından faydalanabilirsiniz. Kendinizi evinizde hissetmenizi ve ihtiyaçlarınıza kolayca erişebilmenizi istiyoruz. Yiyecek seçimlerinde herhangi bir alerjik durumunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin.

Telefonla Konuşma:

Lütfen ders sırasında telefonlarınızı sessize alınız. Kısa konuşmalar sorun değil ancak uzun konuşmalarınızda lütfen bahçeyi yada boş alanları kullanınız. “En sessiz köşe neresi? diye merak ediyorsanız, hanımcı kardeşlerimiz Aydın, Süha, Ertuğrul ya da Mehmet’e sorabilirsiniz, bu konudaki zengin bilgilerini sizlerle paylaşacaklardır.

Sessiz Zaman:

Gece 11:00 itibarıyla binamızda sessiz zaman başlıyor, lütfen bu saatten sonra daha hassas olalım. Gece geç saatlerde sohbet etmek ya da oyun oynamak isteyenler, Calvin Salonu veya ana mutfağı kullanabilirler. Bu şekilde, herkesin dinlenme ihtiyacına saygı göstermiş oluruz.

Tükkan (Akademi Mağazası):

Sizler için özel bir mağaza hazırladık! Burada, piyasa değerinin altında, bağış karşılığında sunulan ürünleri bulabilirsiniz.

Örneğin Akademi logolarımızın tanesine 40 TL ödedik ancak sizden bu ürünler için sadece 20 TL bağış talep ediyoruz.

Bağışlarla çalışan bu sistem, daha fazla hizmet sunabilmemiz için bize destek olmanızı sağlayacaktır. Bağış miktarını tamamen size uygun olacak şekilde belirleyebilirsiniz.

Eğer Akademi’ye ilk kez katılıyorsanız, her türlü üründen bir adet ücretsiz alabilirsiniz. Bu, bizden size hoş geldiniz hediyemizdir.

Ders Sırasında Dikkat Edilecek Noktalar

Giyim Kuşam Üzerine Bir Rica:

Akademi, adeta ikinci evimiz gibi bir yer haline geldi. Ancak, sabahları yataktan kalkıp yeni bir güne merhaba derken, yatak kıyafetlerinizi bir kenara bırakmanızı rica ediyoruz. Pantolon ve sade bir tişört veya gömlek giymek, hem birbirimize hem de eğitmenlerimize karşı duyduğumuz saygının bir göstergesi olacaktır. Aynı zamanda, gün içerisinde gerçekleşen fotoğraf çekimleri veya video kayıtları için de her zaman hazır olmamızı sağlar.

Bu küçük dokunuş, Akademi süresince bir arada oluşturacağımız profesyonel ve saygılı ortamın bir parçası olacaktır.

Bilgisayarlar Kullanımı Hakkında:

Derslerde, yüz yüze etkileşimin güzelliğini koruyabilmek için bilgisayar kullanmaktan kaçınalım. Bu, hem sohbetimizi canlı tutuyor hem de bizleri klayve sesinden kurtararak ders kayıtlarımızı temiz tutmamıza yardımcı oluyor. Not almak için eski usul kalem ve kağıda dönüş yapacağız, bu konuda ders notları dağıtılacaktır. Eğer çok zorlanıyorsansanız sessiz küçük bir tablet kullanabilirsiniz.

Kayıt Kalitesi:

Gelecek yıllarda da faydalanabilmemiz için ders kayıtlarımızı en iyi haliyle almak istiyoruz. Bu yüzden, ders esnasında mümkün olduğunca sessiz olalım; şeker kağıtlarının hışırtısı, kalem tıkırtıları veya su şişesi sesleri gibi küçük şeyler bile kaydımızı etkileyebiliyor. Oturup kalkarken de kameranın açısını değerlendirmeyi unutmayalım.

Fotoğraf Çekimi Hakkında:

Derslerimiz ve sosyal aktivitelerimiz sırasında çektiğimiz fotoğrafları zaman zaman Via Christus Akademi’nin resmi ve Instagram sayfalarında paylaşıyoruz. Eğer çekilen fotoğraflarda yer almak istemiyorsanız, lütfen bizi bilgilendirin. Gizliliğinize ve tercihlerinize saygı duyuyoruz.

Dijital Kütüphane ve Katalog Bilgisi:

Kütüphanemiz, tüm katılımcılarımız ve öğrencilerimiz tarafından özgürce kullanılabilir. Kitap ödünç alma konusunda bilgi almak isterseniz, Kerem’e başvurabilirsiniz. Kütüphanemizi kullanırken, kitapları doğru rafa geri koymaya veya göz attıktan sonra ofis masasının üzerine bırakmaya özen gösteriniz. Bu, kitapların yerlerini takip etmemize yardımcı olacaktır.

Kitapların yerlerini kolayca bulmak için, deri kaplı kataloğumuzu kullanabilirsiniz. Ayrıca, bilgisayarımızdaki e-kitap kütüphanesi giderek daha düzenli hale geliyor. İlgilendiğiniz bir kitap varsa, lütfen Kerem ile iletişime geçin. Kitapları dijital olarak dağıtmıyor olsak da, istediğiniz bir kitabı sizin için ücretsiz olarak yazdırabiliriz.

Sosyal Aktiviteler:

Akademi, eğitimin ötesinde, birbirimizle bağ kurma ve kardeşlik ruhunu pekiştirme fırsatları sunar. Bu amaç doğrultusunda, Akademi süresince çeşitli sosyal aktiviteler ve etkinlikler düzenlenecektir. Akademi süresince düzenlenen bu aktivitelere katılımınızı rica ediyoruz. Bu etkinlikler, hepimizin birbirimizle daha iyi kaynaşmasını ve Akademi deneyimimizi daha da anlamlı kılmayı amaçlamaktadır.

Oyunlar ve Sporlar:

Birlikte vakit geçirebileceğimiz Bocce (Petank) Olimpiyatları yapıyoruz ve tavla, kağıt, dart gibi çeşitli oyunlar sunuyoruz. Bu aktiviteler, hem bireysel hem de grup olarak katılıma açıktır.

Geziler ve Yemekler:

Eğitim seanslarımızın yanı sıra, geziler ve birlikte yenen yemeklerle Akademi deneyiminizi daha da zenginleştirmeyi hedefliyoruz.

Kullanım Alanları:

Oyun oynamak ve birlikte vakit geçirmek için Calvin Salonu, ana mutfak ve bahçemizi kullanabilirsiniz.

Diğer Konular

İletişim:

Toplu yazışmalarımız için lütfen Whatsapp grubunu kullanınız.

Acil Durum:

Eğer acil bir durum olursa, Kerem’i 2. kattaki Spurgeon odasında ya da Aydın’ı giriş katındaki Luther odasında bulabilirsiniz.

Masraflar:

Akademiye katılımınızla ilgili tüm yol masraflarınız için, lütfen aşağıdaki talimatları takip ediniz:

  • Akademi sona erdikten ve evinize dönüş yaptıktan sonra, bilet ve fişlerinizin fotoğraflarını, ayrıca harcadığınız toplam ücret bilgisi ile beraber Buse’ye iletiniz.
  • Banka talimatlarınızıda yazmayı unutmayınız.
  • Belgelerinizi aldıktan sonra, masraflarınız en kısa sürede banka hesabınıza iade edilecektir.