Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.colabr.io
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.colabr.io
Ph: +1.831.306.6725

Aile

Eğer öyleyse, çocuklarımız da ailelerine bağımlı olmayı kabul etmeyebilirler, peki bunu teolojik olarak nasıl doğru kılacağız.
John Stott

Ne yapmamız gerek? Yapmamız gereken şey ilişkilerimizi korumaktır. Her gün Rab’be adadığımız zamanı korumalıyız. Dua, Kutsal Kitap okumak ve Hristiyan paydaşlığı hayati önem taşır. Ailemizi öncelik haline getirmeliyiz. İlişkiler, en önemli kaynağımızı, yani zamanımızı ister. Zamanımızı korumak zorundayız. Zamanımızı, bizler için en önemli olan şeylere harcamalıyız ve bunlar da Tanrı, ailemiz ve arkadaşlarımızdır.

 

“Tüm bunlara ayıracak zamanım var mı bilmiyorum” diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak arka bahçenizde bir altın rezervi bulsanız, kazı yapacak zamanı bulurdunuz. Hatta orada hiçbir altın kalmayana dek, muhtemelen dinlenmezdiniz bile. Ama gerçek altın, sevdiklerimizle harcayabileceğimiz o geçip giden ve geri gelmeyecek olan zamandır. Eğer Rab’le ve sevdiklerimizle zaman geçirmenin değerini anlayabilseydik, zamanımızı sonunda yok olup gidecek olan altını kazmakla harcamazdık.
Jeffrey D. Johnson